60.700. Dat is het aantal schadeclaims dat verzekeraars in 2017 ontvingen naar aanleiding van inbraken in woningen. Is dat veel? Omgerekend zijn dat er gemiddeld 7 per uur. Elke dag. 365 dagen per jaar. Bij een inbraak gaat het niet alleen om de beschadigde en gestolen goederen. In veel gevallen leiden inbraken ook tot emoties die bij de bewoners spanningen geven. Het verlies van soms dierbare sierraden uit de familie. De wetenschap dat een onbekende zonder jouw toestemming “in jouw” veilige omgeving is geweest. De angst dat het nog eens zal gebeuren. Het zijn allemaal gevoelens die een inbraak extra belastend maken.
De daders van inbraken zijn globaal in te delen in drie groepen, te weten:
Door het nemen van (vaak eenvoudige) preventiemaatregelen kunt u het risico dat u het slachtoffer wordt van de eerste twee groepen inbrekers aanzienlijk verkleinen. Bij het aanbrengen van preventiemaatregelen is het goed te weten dat inbrekers een hekel hebben aan:
De eerste twee groepen inbrekers willen maar één ding: Zo snel mogelijk weg zijn. Woningen die door goed en hang-sluitwerk lastig zijn binnen te komen, laten ze vaak met rust. Sloten zijn in alle prijsklassen te koop. Goed hang- en sluitwerk is wat duurder. Wij adviseren u om u bij een bouwmarkt of sleutelspecialist goed te laten voorlichten en niet te bezuinigen op de kwaliteit van dit hang- en sluitwerk. De investering die u doet is eenmalig en levert veel preventievoordeel op.
Ook de politie roept u op om zelf waar mogelijk preventiemaatregelen te nemen om het aantal inbraken tegen te gaan. De tips die de politie geeft zijn onder meer:
Boete voor mobielgebruik op fiets € 170,-
Met ingang van 1 februari 2025 bedraagt de boete voor het gebruik van een mobiel in de hand... Lees meerJe hebt geen “recht” op een verzekering
Wanneer jij je meldt bij een zorgverzekeraar om een basisverzekering af te sluiten, dan moet de...
Lees meerOm razend van te worden: vandalisme en schade aan je auto
Het is zo ontzettend zinloos: moedwillig een willekeurige auto beschadigen. “Gewoon” voor de lol... Lees meer